فقط یک نام؟!

یکی از اطرافیان فرزند حاج احمد آقا اعلام کرده است که علت ناراحتی وی که منجر به برخورد ناشایست و شدید او با وزیر کشور شده است این بوده که وی را سید حسن مصطفوی‌ خطاب کرده‌اند.فراتر از اینکه در شناسنامه وی نام و نام خانوادگی رسمی چگونه درج شده است توجه به این نکته بد نیست که سرکار خانم زهرا مصطفوی‌ فرزند بلافصل حضرت امام که از دوران حیات پربرکت ایشان در فعالیتهای اجتماعی حضوری فعال داشته‌اند ، همواره در اذهان  مردم و در رسانه ها با همین نام شناخته می شوند و هیچ‌گاه نیز از ابراز ناراحتی و عدم رضایت وی یا حضرت امام از این موضوع مطلبی منتشر نشده است و اتفاقا با همین نام نیز مردم به خوبی می دانستند که ایشان دختر امام بزرگوار امت هستند.

اکنون چه شده است و مگر از دیدگاه سید حسن آقا، در نظر مردم برای وی نشان دیگری برای انتساب به امام وجود ندارد که از ذکر نام رسمی خانوادگی خود به این شدت برآشفته شده است؟ آیا نشان انتساب خود به امام را فقط در یک نام می‌دانند؟

از یک سو عمه بزرگوار و از سوی دیگر پسر عموی وی که مطرود امام شد، نمونه‌های خوبی هستند که مشخص می‌کند برای مردم انتساب به امام بزرگوار، تنها براساس عملکرد و روش زندگی است و نه نسبتهای خانوادگی و نامها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *