ماجرای مصاحبه جنجالی با ابراهیم صراف نماینده سابق مرند

(این مصاحبه در فروردین ۱۳۸۴ ضبط شده است)

یوتیوب

 

آپارات

 

پی نوشت :

۱- بدلیل برخی سوء تفاهم ها چند بار قصد داشتم توضیحی درباره پیش زمینه این مصاحبه بنویسم اما به نظرم اگر کسی اهل دقت باشد توضیحات لازم در ابتدای ویدئو داده شده است، بد نیست دوستان به آن مقدمه توجه کنند.

۲- اگر بعد از دقت در آن توضیحات باز هم مساله ای بود به توضیحاتی که در پاسخ به یکی از نظرات در زیر همین پست نوشته ام توجه فرمایید.

23 Replies to “ماجرای مصاحبه جنجالی با ابراهیم صراف نماینده سابق مرند”

 1. این مصاحبه علاوه بر اینکه نالایقی آقای صراف رو نشون میده (چون علاوه بر اینکه جواب سوالها رو نمیدونه، نمیتونه ماجرا رو مدیریت کنه) ، قطعا جهت دار و مغرضانه بودن این مصاحبه رو هم نشون میده. ولی خوب باز خیلی خوب بود.

  1. سلام برادر تا او !
   این مصاحبه همانطور که در ابتدای آن گفته ام به اصرار آقای صراف گرفته شد و البته هیچوقت از صدا و سیما پخش نشد، من بعد از چند سال و پس از تماس تلفنی خود آقای صراف متوجه شدم که ویدئو مصاحبه از صدا و سیما بیرون آمده و در اینترنت و شبکه های ماهواره ای پخش شده است و تا الان هم بنده از اینکه چطور این اتفاق افتاد خبری ندارم.
   از گرفتن این مصاحبه پشیمان نیستم،ان شاء الله که برای رضای خدا بود و نیت سوئی نداشتم و همه ماجرا را در خود ویدئو و جلوی خود آقای صراف توضیح داده ام، اما اینکه چرا آنرا پس از سالها در وبلاگم قرار دادم به این دلیل بود که خیلی ها این ویدئو را ندیده بودند ولی اوصافش را شنیده بودند، یا بخشی از آنرا در سایتها و شبکه های ضد نظام دیده بودند و نمی دانستند که اصل ماجرا چیست و شایعات اطراف آنرا باور می کردند مثل اینکه کسی وقتی فهمید این مصاحبه را بنده گرفته ام گفت من شنیدم که خبرنگار به دلیل این مصاحبه زندانی و اخراج! شده است و برخی موارد دیگر. با قرار دادن مصاحبه در وبلاگم خواستم منبع موثقی برای افرادی که به هر دلیل با این ویدئو برخورد می کنند وجود داشته باشد.
   و البته این مصاحبه با اینکه از آن سوء استفاده هایی هم شد اما نقش مثبت خودش را در فضای سیاسی کشور و تصمیم گیری آگاهانه مردم در دوره های بعدی انتخابات ایفا کرد.

 2. چند سال پیش وقتی من برای اولین بار این مصاحبه رو دیدم اولین سوالی که به فکرم رسید این بود که ایا باز هم از این جور افراد نالایق در مجلس وجود دارند که با نااگاهی و نادانی خود برای این مملکت تصمیم بگیرند؟

 3. سلام
  بردن آبروی مردم کاریست بس آسان دراین دوره وزمانه…
  حداقل صورتشو شطرنجی می کردین واسمشون رو نمی آوردین…
  جهل در این زمانه بیدادمی کند….

 4. و اینگونه است که هدف وسیله را توجیه میکند!

  جناب جهاندیده، شما بفرمائید از اشخاص (بی کفایت) رده بالای مملکت اینچنین مصاحبه ای بگیرید تا حقیقت ماجرا مشخص شود نه اینکه از این بنده خدا.
  در ضمن واقعا این لحن گفتگو مناسب است؟

  متاسفم.

 5. من اهل شهرستان مرندم!
  متاسفم برای خودم که مردم شهرم به این حد کور کورانه تصمیم گرفته بودند و این آقا رو به عنوان نماینده راهی مجلس کرده بودند!
  من در دوره نمایندگی ایشان نوجوانی بیش نبودم ولی خاطرم هست که چقد شهرمان در دوره ایشان عقب ماند

 6. سلام معلوم است مغرضانه این مصاحبه را انجام داده ای؟ خودت هم نمی توانی آن را جواب بدی؟ رئیس جوهور هم نمی تواند جواب بدهد. خواستی اون بنده خدا را خراب کنی

 7. از خود شما این سوالات رو بپرسن میتونی جواب بدی عابروی مجلس رو بردی با این کارت خاک بر سر این مسولین که تو با افتخار میگی اخراج یا ممنوع کار نشدی…

 8. مرسی از حسین که بدون تعصب و با توجه به حقایقی که کاملا برای خودش و مردم شهرش ملموس بوده در مورد این مصاحبه اظهارنظر کرد.

 9. دوستانی که میگن این سوال ها سوالهای سختی بوده خودشون رو قاطی نکنن سنگین ترن. اصلا ایشون خوب. سوال من از دوستان اینه: آیا به نظر شما افراد لایق تر حقشون با ورود این آقا به مجلس ضایع نشده؟اما اینکه گفتین از اکثر نماینده ها بپرسین هم نمیتونن جواب بدن رو قبول دارم. اما چرا..

 10. آقای جهاندیده واقعا دمت گرم،کاش میتونستم بیام و حضورا ازت تشکر کنم به خاطر این مصاحبه،درود بر تو
  باور کنین ما هنوز داریم با این مصاحبه حال میکنیم،از لحظه اول تا آخر فیلمه این آدم.شما خرابش کردی،از شما بعید نیست.
  …….بعیده!!!!!
  آقایی بخدا! !!

 11. این چه حرفیه که میزنید….. آبرو ریزی کدومه، مطمئن باشید خدا هم راضیه از اینکه این آدمها برای مردم شناسایی بشن.
  یعنی چی که یه نماینده مجلس از مهمترین و ساده ترین مسایل سیاسی کشور خبر نداشته باشه.
  اینا با چه سوادی میرن تو مجلس!!!! باید ایراد اصلی رو به اون کسانی گرفت که این انسان بیسواد رو تایید صلاحیت کردن بره مجلس…. یعنی توی یه شهری مثل مرند آدمی باسواد تر از این آقا نبود کاندید بشه رای بیاره….

 12. سلام
  به نظر من این مصاحبه نشون میده هیچ کس در جایگاه مناسب خودش نیست.
  نه خبرنگار نه نماینده مجلس
  البته شخصیت هر دو محترم ه.

 13. هزار درود بر شرف و جسارت احسان جهاندیده – مرحبا
  این آقای صراف واقعأ کم سواد و پر توقع و اعتماد بنفس بی خودی داره
  از همه مهمتر اینه که خودش اظهار میکنه همه سوالات رو درست جواب داده ولی شرم و واهمه داره که این مصاحبه پخش بشه- واقعأ متأسفم برای چنین کسانی که به مجلس راه پیدا کردن.

 14. احسان جان من تازه این فیلم و دیدم دمت گرم ، از قسمت آخر که تهدیدت میکنه ناراحت شدم ،بی سوادی و کم فهمی بد دردیه .ادامه بده…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *